A gondozott, igényes megjelenéssel bíró gyep sokak kertépítési tervei között szerepel. A kert egyébként is az otthon szerves részét képezi, ezért korántsem mindegy, milyen elemek kapnak ott helyet. A térkövezés, a sziklakert kialakítása, vagy például a grillezéshez ideális színtér megteremtése egyaránt nagy népszerűségnek örvendenek. Mit sem ér azonban mindez, ha nem társul hozzá a természet közelsége. De miként zajlik a profi füvesítés? Mire érdemes odafigyelni akkor, ha tartósan is egészséges, mutatós gyepet szeretnénk magunkénak tudni?
Ha elsődleges a gyors füvesítés, akkor a gyepszőnyeg a legjobb választás. Sokan vannak viszont, akik a hagyományos magról vetés mellett szeretnék letenni a voksot. Olcsóbb, és akár egészen elképesztő végeredmény érhető el ilyen módon. A vetés tavasszal javasolt, amikor még nincs túl meleg, de a föld már éppen elég hőmérséklettel bír a gyökeresedéshez. Akár ősszel is lehetséges a füvesítés, de az elegendő víz biztosítására mindenképpen figyelni kell. Vásárlás előtt mindenképp érdemes tisztában lenni a fűmagok helyes használatával.
Elsőként ügyeljünk arra, hogy a talaj megfelelően elő legyen készítve. A gyomok eltávolítása, a talaj felső részének lazítása éppen olyan lényeges, mint az egyenletes felület kialakítása. A komposzt, és a vízelvezetést támogató homok egyaránt jó választásnak bizonyulnak. Többféle fűmag közül választhatunk, de a minőség minden esetben előnyökkel bír. E téren megéri legalább a középkategóriás fűmagok közül vásárolni.
A magvetés során használhatunk speciálisan erre a célra kialakított eszközt, de kézzel is történhet a folyamat. Végül gereblyézzük a talajba a magokat óvatosan, hogy azok ne kerüljenek túl mélyre. A hengerelés nem kötelező, sőt, sok esetben a gereblye használata jobb döntésnek bizonyul.
Ne feledkezzünk meg a gyep utógondozásáról sem. A növekedés ütemében érdemes a fűnyírást elkezdeni, de az utólagos szórás mellett sem mehetünk el, akár a következő szezonban. A nyári forróságban használjuk ki a reggeli és az esti órákat az öntözésre, ezt semmiképpen ne hanyagoljuk el, ugyanis akár egy forró hét elég ahhoz, hogy öntözés nélkül kiégjen a féltve őrzött gyep. Alapvetően nem igényel nagy figyelmet a füvesítés, de néhány szabály betartása mellett biztosan nem mehetünk el.