A korszerű megoldások időszakát éljük, és ez az otthon kialakítását, a fűtési rendszer megválasztását illetően sincsen másként. A hőszivattyús rendszerek a megújuló energiaforrásokat használják fel, s ennek köszönhetően az ökológiai lábnyom csökkentése érdekében is sokat tehetünk alkalmazásukkal. A levegő-víz rendszerű hőszivattyúk ugyan magasabb költségekkel járnak, mint a hagyományos fűtési rendszereké, de a megfelelő szakemberekkel hosszútávon üzemelő, hatékony és környezetbarát eredmény születik.
A hőszivattyú megfelelő beüzemelésével biztosítható, hogy a gyártói előírásoknak megfelelően telepített rendszert kapjon. Ez nem csupán a felesleges bosszankodás elkerülésének érdekében fontos, hanem a garancia érvényesíthetőségének apropóján is. A profi beüzemeléssel kizárhatóak a meghibásodások, ugyanis ez utóbbiak rendszerint tervezési és kivitelezési hibákra vezethetőek vissza. Persze nem kizárható, hogy hibás alkatrész kerül beépítésre, ilyenkor viszont garanciálisan cserélhető az.
A hőszivattyús rendszer beüzemelése a tervezéstől a megfelelő kivitelezési nyilatkozatokig többféle lépést foglal magába. Nyilván elmaradhatatlan a tervezési folyamat, mely során a gyártó által előírt készülékek és alkatrészek elhelyezése is mind helyet kap. A hűtőköri és a gépészeti kivitelezés során egyaránt lényegesek a csőhosszak és átmérők tekintetében a megfelelő méretek. Az elektromos kiépítés biztonsági szempontokat is szolgál, a folyamat pedig a beüzemelés előtt kivitelezői nyilatkozatok meglétét is megköveteli. Telepítési, vízminőségi nyilatkozat, a megfelelő beszabályozási és zajvédelmi előírásoknak való megfelelési nyilatkozatok beszerzése egyaránt nélkülözhetetlenek.
A beüzemelést végző jegyzőkönyvvel hitelesíti, hogy minden az előírásoknak megfelelően történt. Persze mindez költséges folyamat, de megéri a korszerű megoldásokban gondolkodni, hiszen a jövő egyértelműen irányukba mozdul. Az Európai Unió Bizottsága is tárgyalja azt a javaslatot, mely szerint 2030 után a napjainkban ismert és használt gázkazánok már nem kerülhetnek majd beépítésre az ingatlanokba. A cél természetesen nem más, mint a károsanyag-kibocsátás csökkentése és így a környezet védelme.
Ez utóbbi kiemelt jelentőséggel bír manapság, hiszen a klímaváltozás hatásait világszerte észlelhetjük. A tikkasztó nyarak mellett a világ más tájain is olyan időjárási anomáliákkal találkozhatunk, melyek korábban egyáltalán nem voltak jellemzőek. Érdemes tehát mindennapi szokásainkat megváltoztatni ahhoz, hogy a bolygó a jövő generációi számára is élhető maradjon.