A siker iránti mindenki számára alapvető az életben. Hiába kötik egyesek az anyagi javakhoz, valójában a siker a vágyott célunk elérését jelenti. Siker lehet egy diploma megszerzése, az egészségünk helyreállítása, a vállalkozásunk beindulása és a gyermekünk nevelése is. Tulajdonképpen tehát a siker mindenkinek mást jelent. Viszont a mai napig kevesen vannak, akik valóban sikeresnek nevezhetik magukat. Mi a titka tehát a sikernek?
A siker kulcsa mi lennénk?
Mint mindig, sokan a sikert a pénzhez kötik – ezért is töretlen a népszerűsége a luxuscikkeknek, a tőzsdézésnek, vagy akár az online szerencsejátékoknak. A sikernek azonban van képlete. Ma pedig már nem csak spirituális szakemberek, de komoly agykutatók és pszichiáterek is vallják, hogy a siker főleg rajtunk múlik. Nem kell hozzá spirituális megközelítést felvenni, ha nem akarjuk – de tény, hogy rengeteg igazság van ebben. A sikert ugyanis valójában egy egészen érdekes és furfangos részünk irányítja: a tudatalattink. Ez viszont sokkal jobban irányít minket, mint ahogy azt mi el tudnánk képzelni.
Mutasd a tudatalattid, megmondom ki vagy!
Ahogy már említettük a sikernek igenis van képlete, ez pedig több összetevő áll. Az egyik legfontosabb azonban mid közül a tudatalatti. A tudatunk azon része, amiről nem tudunk milliárdnyi emléket, képet, ízt és összefüggést tárol. Ezeknek mi magunk csak minimális részét ismerjük. Ahogy mondanánk: csak nagyon kevés részének vagyunk tudatában. A tudatunk azonban rögzítette, hiszen az agy egy csodálatos szerkezet és bizony sokkal többre képes, mint ahogy azt hinnénk. A tudatunk az életünk során olyan képeket, hangokat és eseményeket is rögzített, amiket mi egyébként csak fél szemmel láttunk – tehát tudatosan talán fel sem fogtunk. Ez az „apróság” pedig valójában a siker felé vezető út egyik kulcsa. Amikor az agy elraktározza ezt a sok mindent, nem fókuszál. Mindig arra emlékszünk ugyanis, amire fókuszálunk. Ha nekünk a fókuszunk a sikertelenségen van, akkor bizony az agy előkapja a sikertelenséghez köthető emlékeket, valamint a fókusz is ezen lesz. Ez azt jelenti, hogy ha nem hiszünk a sikerünkben, akkor egyszerűen nem fogjuk meglátni az ahhoz vezető lehetőségeket, mert az agy fókuszpontja egy vakfoltot képezve nem engedi azokat látni. A tudatalattinkból ráadásul negatív érzések és képek kerülnek majd elő, amiket mi magunk sokszor nem is realizálunk.
Hit nélkül nem megy
A hit az egyik legfontosabb eleme mindennek. Sokkal fontosabb, mint azt gondolnánk – és itt egyáltalán nem a vallásos meggyőződésről beszélünk. Amikor elhiszünk valamit, hogy az létezik és sikerül, akkor erre programozzuk a tudatalattinkat. Lehet különös „véletlenek” történnek majd velünk. Esetleg pont akkor kerül a szemünk elé egy különleges pályázati lehetőség, amikor eldöntöttük, hogy vállalkozást akarunk. Netalán akkor adja el olcsón egy barátunk a kocsiját, amikor nekünk szükségünk van arra. A lényeg, hogy ezeket nem angyalok vagy egyéb különleges erők mozgatják. A hitünk által megváltozott fókusz láttatja meg velünk velünk ezeket a megoldásokat. Ezek a lehetőségek ugyanúgy jelen lennének, ha másképp gondolkodnánk is. Azonban ha kifogásokat keresünk, akkor a tudatunk vakká tesz velük szemben.
A társadalom láncai
A sikerhez vezető út első állomását az álmok jelentik. Ha szeretnénk valamit, akkor először elképzeljük azt, aztán pedig elkezdünk utánajárni és megpróbáljuk megvalósítani. Azonban van egy rossz hírünk. Ez sajnos sokaknak nem megy, és néha ők maguk sem értik miért. Az ok egyszerű: a társadalmi elvárások, és a különféle családban öröklődő neveltetési minták bizony csúnyán letörhetik a szárnyainkat. Sőt, átprogramozzák a tudatunkat – és ezt néha észre sem lehet venni. Sok ember sajnos nem hisz önmagában és emiatt az álmait sem éri el soha. Pedig számtalan példa bizonyítja, hogy még a legnagyobb nyomorból és szegénységből is törtek már ki emberek, mert nem adták fel. Ám, a társadalmi berendezkedés nem ezt diktálja. Sokan feladják és nem hiszik el, mert egyszerűen másra nevelték őket. Pedig a változás lehetősége bennünk rejlik.