Az önismeretre sokan hajlamosak úgy gondolni, mint a psziché állapotának felmérésére, a traumák feldolgozására és az élethelyzetekre való reakciók megértésére. Érdemes azonban tudni, hogy önmagunk megismerésének szerves részét képezi testünk ismerete.
Az emberi test kiegyensúlyozott működése természetesen a testi és a pszichés folyamatokat egyaránt tükrözik. Az Aviva torna egy olyan speciális módszer, amelynek köszönhetően közelebb kerülhetsz saját magadhoz, megtanulhatod a nemiségeddel összefüggő helyzetek kezelését, és célirányos gyakorlatokkal tényleges eredmények érhetők el a test működésében.
Indulj az alapoknál!
Az önismeret az öngyógyítás beindításának kezdő lépéseként is felfogható. A helyes légzés, a testhasználat, a megfelelő táplálkozás mellett a mai kor embere hajlamos elmenni, pedig ezek a tényezők kulcsfontosságúak az egészséges életmódot illetően. A Változás Műhely weboldalán külön is kitérnek ennek a jelentőségére.
Hozd egyensúlyba a hormonháztartásod!
A sokak által vágyott gyermekáldás megérkezésére való várakozás néha belső feszültséggel és folyamatos stresszel járó folyamat, s talán éppen ezért nem jár sikerrel. A férfiaknak és nőknek egyaránt javasolt Aviva torna fokozza az artériás és a vénás vérkeringést, ezzel az alhasi szervekbe több tápanyag jut, a salakanyagok eltávolítása pedig fokozottan zajlik. A célirányos mozgás megtanítja a testet lazítani, aktiválja a nyirokkeringést és a hormonok szabad áramlását is támogatja. A hormonháztartás egyensúlyi állapotának megteremtésével a menstruációs ciklus is rendeződhet, s ezzel összefüggésben a peteérés is kiszámíthatóvá válik.
Le a súlyfelesleggel!
A már itthon is egyre nagyobb népszerűségnek örvendő mozgásforma tehát kifejezetten javasolt azoknak, akik szeretnék az ovulácót serkenteni, a petevezeték szűkületeit oldani, és közelebb kerülni a gyermekvállalás szépségeihez. Előfordulhat, hogy a súlytöbblet miatt nem érkezik a baba, hiszen a plusz kilók a hormonrendszerre is hatással vannak. Ilyenkor különösen fontos a test működésének megismerése, a keringést fokozó gyakorlatok és a rendszeres mozgás mindennapokba illesztése.
A tapasztatok azt mutatják, hogy a hormonrendszer kiegyensúlyozatlan működése a változókorban is főszerepbe kerül. A menopauzával járó tünetek szintén enyhíthetők a speciális mozgásforma elsajátításával és rendszeres gyakorlásával.