Az utazás ma már korántsem olyan egyszerű, mint az néhány éve volt. A lezárásoktól indulva eljutottunk odáig, hogy a 48 vagy 72 óránál nem régebbi PCR teszt szükséges bizonyos országokba a beutazáshoz. A helyzet folyamatosan változik, és ahogy az Omikron megjelenésekor is tapasztalhattuk, a teljes lezárás sem kizárt a jövőben. Ugyanakkor némi tervezhetőséget visz a dologba, hogy a szükséges időkorláton belüli negatív PCR teszt eredménye is megoldást kínálhat utazáskor.
Külföldi utazáshoz egy 72 óránál nem régebbi PCR tesztre lesz szükséged (forrás: www.margitlab.hu). A magánúton zajló teszteléstől várhatod, hogy időben elkészüljön, és előre egyeztetett időpontban biztosan sorra kerülj a vizsgálathoz. Ma már attól sem kell tartanod, hogy a sokak által fájdalmasként megélt, orrból történő mintavétel történjen, hiszen a PCR tesztelés során a garatból vett minta is elegendőnek bizonyul.
A mai kor embere hajlamos azt gondolni, hogy a PCR teszt is a pandémiával együtt érkezett. A módszer azonban sokkal régebbi ennél. Már 1983 óta alkalmazza az orvostudomány, méghozzá olyan területeken, mint a genetikai ujjlenyomat megállapítása, apasági tesztelés, különféle fertőző megbetegedések diagnosztizálása. Mint bebizonyosodott, a COVID-19 esetében is ez a teszt az, ami biztos eredményt kínál. Ez utóbbi pedig korántsem elhanyagolható, hiszen a betegség időben történő felismerése kiemelt jelentőséggel bír a gyógyulás érdekében.
Utazásszervezés alkalmával az időtényező rendkívül fontos. Ha olyan országba utaznál, ahová a negatív PCR eredmény időlimithez van kötve, akkor érdemes alaposan átgondolni, mikor teszteltetsz, és mely szolgáltató mellett teszed le a voksod. A 72 óra rendszerint a mintavételtől számítandó, így a cél az, hogy a beszállókapunál már rendelkezésre álljon a negatív eredményt bizonyító email.
Az akár rendszeresen végzett tesztelésnek köszönhetően egyfajta biztonságban is tudhatod magad, hiszen a fertőzés akár oltottként, tünetmentesen is jelen lehet szervezetedben. Nem árt tudnod oltásfelvétel előtt azt sem, ha esetleg a közelmúltban átestél a betegségen, és így magasabb az ellenanyag szinted. A tesztelésre fordított összeg egyfajta befektetés saját egészségedbe és hosszú távú egészségmegőrzésedbe.